Morgan | Wielki powrót na tor?

Sporty motorowe są wpisane już od korzeni w rodowód marki Morgan. Najnowsze wieści wskazują na to, że mały producent sportowych aut z Wysp Brytyjskich powróci na tor

W sieci ukazały się pierwsze wizualizacje modelu Aero 8 GT zaprojektowanego przez Jona Wellsa, który odpowiada za design marki Morgan. Obrazki pojawiły się w MOG Magazine, czyli wydawnictwie tworzonym przez entuzjastów tej marki.

Nowy projekt oparto na modelu Aero 8, który zadebiutował w 2001 roku. Była to pierwsza poważna premiera od przeszło półwiecza. Co więcej, nie był to również rewolucyjny model. Zamiast drewnianej konstrukcji wykorzystano w tym przypadku nowoczesne, aluminiowe nadwozie, a pod maskę wstawiono silnik 4.8 V8 od BMW.

Wersja przygotowana do wyścigów na torze została wyposażona w twardy, stały dach, a także dodatkowe wloty powietrza, spojlery i dyfuzor. Specyfikacja samochodu wskazuje na to, że mógłby wystartować w serii GT4. Jednak zanim tak się stanie, samochód musi być wyprodukowany. Pytanie tylko, czy taki projekt ma szansę rywalizować z tuzami w tej grupie?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.