Seat Ateca Cupra | Sportowy SUV z Hiszpanii

Producent z Półwyspu Iberyjskiego dołącza do gamy kolejny model kolejny model ze znaczkiem Cupra. Po Ibizie i Leonie przyszedł czas na najnowszego SUV-a, czyli model Ateca

Rynek sportowych SUV-ów rozwija się bardzo dynamicznie. Seat, który w portfolio grupy Volkswagen odgrywa rolę marki o sportowych konotacjach zamierza poszerzyć gamę oznaczoną jako Cupra. Do tej pory z tym znaczkiem sprzedawano modele Leon (290 KM) oraz Ibiza (192 KM).

Niestety Seat nie zdąży z wersją koncepcyjną na targi w Paryżu, ale jeśli projekt otrzyma finalnie zielone światło, to powinien się pojawić na początku przyszłego roku. Póki co zainteresowanie zwykłą wersją Ateki jest tak duże, że Seat nie chce rozpraszać uwagi klientów, czekając aż rynek się nasyci.

Pod maską sportowego SUV-a ma pracować czterocylindrowa jednostka z turbodoładowaniem. Dwulitrowy silnik przeszczepiony z Leona Cupra zaoferuje 290 KM przekazywane na wszystkie koła. Model Ateca w takiej konfiguracji może przyspieszać o 0 do 100 km/h nawet w 6,5 sekundy. Z pewnością będzie to najdroższy model Seata w historii.

Tymczasem, informatorzy z Półwyspy Iberyjskiego donoszą, że Seat pracuje nad kolejnym crossoverem. Tym razem będzie to samochód pozycjonowany w segmencie subkompaktowym. Auto powstanie na tej samej płycie podłogowej co Ibiza. Premiera tego modelu jest zaplanowana na przyszły rok.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.