Toyotami przez Amerykę Południową

Toyota testuje swoje samochody w przeróżnych warunkach. Jednym z najtrudniejszych sprawdzianów jest wymagający Rajd Pięciu Kontynentów

Rajd Pięciu Kontynentów organizowany jest przez Toyotę od dwóch lat w celu ulepszania swoich samochodów i szkolenia pracowników. Uczestnicy tegorocznej edycji będą jechać przez Amerykę Południową. Dwa lata temu 80-osobowy zespół przemierzył 20 tysięcy kilometrów po Australii. Rok temu już 140 pracowników Toyoty pokonało 28 tysięcy kilometrów po Ameryce Północnej.

Trasa w 2016 r. obejmuje prawie całą Amerykę Południową i przebiega przez 7 krajów. Kierowcy zmierzą się ze zróżnicowanymi warunkami klimatycznymi i terenowymi. Na Toyoty czekają drogi w tropikach, autostrady na pustkowiach oraz górskie szosy na wysokości 4000 metrów. Nie zabraknie też trudnych odcinków, które kibice znają z Rajdu Dakar. Tegoroczna edycja została podzielona na trzy etapy:

  • I etap: od 22 września do połowy września kierowcy będą jechać przez Brazylię i Paragwaj
  • II etap: Chile, Peru i Boliwia. Rozpoczyna się pod koniec września i potrwa około miesiąc
  • III etap: Od listopada do początku grudnia Toyoty pokonają Argentynę i dojadą do Urugwaju, gdzie wyzwanie się zakończy.

Najważniejszym celem Rajdu Pięciu Kontynentów jest zgromadzenie przez pracowników wiedzy, doświadczenia i nowych pomysłów, które później pomogą im w budowaniu coraz lepszych samochodów. Samodoskonalenie się pracowników zgodne jest z japońską filozofią genchi genbutsu, która zakłada zdobywanie wiedzy przez własne doświadczenia.

Czy chciałbyś wziąć udział w tak wymagającym wyzwaniu?
Więcej o: