Salon Paryż 2016 | Kia Soul | Delikatny facelifting

Kilka tygodni temu pojawiły się zdjęcia zamaskowanego samochodu o pudełkowatym kształcie. Bez wątpienia były to ostatnie testy Kii Soul, która w odświeżonej wersji zadebiutowała rynku koreańskim by za chwilę pojawić się w Europie

Już za miesiąc targi motoryzacyjne w Paryżu. Na stoisku koreańskiego producenta nie zabraknie modelu Soul, tym razem w odświeżonej wersji. Zmiany nie są drastyczne, ponieważ nie dalej jak trzy lata temu zadebiutowała druga generacja tego modelu. Producent zmienił delikatnie wygląd przednich lamp, w które wbudowano diody LED. Ta sama sytuacja z tylnymi lampami. Do zestawu dołączono nowe zderzaki, a samochód można postawić na nowych, 18-calowych felgach i pomalować nadwozie w nowych kolorach.

Wewnątrz kabiny również nie było trzęsienia ziemi. Producent poprawił jakość niektórych materiałów, a do tego zaktualizował listy wyposażenia. Wiadomo też, że inżynierowie dopracowali zawieszenie pod kątem zmniejszenia hałasu jego pracy.

Nie wiemy zbyt wiele na temat jednostek napędowych. Kia poinformowała, że na rynku amerykańskim Soul będzie dostępny z nowym silnikiem Forte5. Czterocylindrowa konstrukcja o pojemności 1,6 litra dysponuje mocą 201 KM i 264 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.