Kode57 Enji | Nowe cacko Mayweathera

Floyd Mayweather to były bokser, który znany jest z umiłowania do szybkich i drogich supersamochodów. Jego najnowszym nabytkiem jest mocno limitowany egzemplarz Kode57 Enzji

Ten supersamochód stworzył Ken Okuyama, czyli człowiek który zaprojektował takie legendy jak Ferrari Enzo czy Maserati Quattroporte. Od jakiegoś czasu prowadzi własne biuro projektowe, a jego najnowsze dzieło miało premierę w zeszłym tygodniu podczas Qual Motorsports Gathering.

Kode57 zasila jednostka V12 o pojemności sześciu litrów. Jednostkę umieszczono z przodu. Dwanaście cylindrów generuje 611 KM mocy i 607 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W razie potrzeby firma Novitec dostarczy pakiet tuningowy podnoszący moc maksymalną do 692 KM i moment obrotowy do 641 Nm. Konstrukcja tego pojazdu jest oparta na włóknie węglowym. Całość waży 1634 kg.

Silnik pochodzi od Ferrari 599 GTB Fioriano. Projektant wykorzystał jeszcze kilka elementów z samochodów z Maranello. Są to m.in. kierownica, kawałek deski rozdzielczej oraz panel skrzyni biegów.

Dwuosobowy supersamochód powstanie w nakładzie 10 egzemplarzy. Pod warunkiem, że znajdą się na niego chętni. Jednym z pierwszych jest Floyd Mayweather, który jest gotowy wydać 2,5 mln dolarów żeby stać się posiadaczem tego samochodu. Taką informację podał amerykański przedstawiciel producenta, dodając, że autem jest już zainteresowanych pięciu klientów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.