Opel Zafira | Ruszyła produkcja nowego minivana

Opel Zafira już jest gotowy na podbój salonów sprzedaży. W Russelsheim właśnie ruszyła produkcja. Pierwszy egzemplarz ma drapieżny czerwony kolor i pakiet dodatków OPC

Nowy Opel Zafira podąża ścieżką stylistyczną, którą znamy z nowej Astry czy Corsy. Minivan nabrał więc lekko sportowego charakteru. Dynamiczna sylwetka podkreślana jest przez chromowane listy i wyraźne przetłoczenia. Nie mogło oczywiście zabraknąć zupełnie nowego grilla, ładnych, charakterystycznych dla Opla LED-owych reflektorów, nowych wzorów felg oraz masy drobniejszych zmian i poprawek, które sprawiają, że Zafira stała się nowocześniejsza i wygląda po prostu lepiej.

Kokpit nowej Zafiry został drastycznie przeprojektowany. Projektanci Opla chcieli, aby był o wiele prostszy i bardziej elegancki. Wnętrze jest teraz bardzo przejrzyste, na pierwszym miejscu stoi praktyczność oraz ergonomia. Ze środka wyrzucono niepotrzebne przyciski, a 7-calowy ekran dotykowy został przeniesiony ze szczytu konsoli centralnej znacznie niżej. Nie sposób też nie zauważyć nowej - zgrabniejszej i lżejszej - kierownicy.

Wciąż nie znamy dokładnego, polskiego cennika. Wiemy tylko, że podstawowa wersja została wyceniona na 79 950 złotych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.