Mazda RX-9 trafi do sprzedaży

Seria RX od zawsze powoduje u miłośników Mazdy szybsze bicie serca. Wieść o nadchodzącym RX-9 nie jest wyjątkiem. Auto za kilka lat trafi do sprzedaży

Fanom motoryzacji nie trzeba przedstawiać kultowej wręcz Mazdy RX-7 czy charakterystycznej RX-8. Od 2013 roku w portfolio japońskiej marki nie ma jednak auta o oznaczeniu RX. Zmieni się to w 2020 r., kiedy do salonów wjedzie RX-9.

Taką informację podał dobrze zorientowany w sprawach tamtejszej motoryzacji japoński magazyn Holiday Auto. Dziennikarze z Kraju Kwitnącej Wiśni donoszą, że już w przyszłym roku podczas Salonu Samochodowego w Tokio zobaczymy koncept, będący bezpośrednią zapowiedzią RX-9. Gotowe do produkcji RX-9 zostanie oficjalnie zaprezentowane na tokijskiej imprezie w 2019 r. Sprzedaż rozpocznie się w 2020 roku.

Oczywiście na razie nie mamy zbyt wielu potwierdzonych informacji. Holiday Auto twierdzi, że sercem RX-9 będzie 1,6-litrowy, turbodoładowany silnik Wankla. Japońscy inżynierowie chcą wycisnąć z niego około 400 KM. Mazda - w swoim stylu - postawi też na bardzo lekką konstrukcję auta. Waga coupe ma nie przekroczyć 1300 kg. 

Pojawiła się nawet informacja o cenie. Ta szacowana jest na około 80 tysięcy dolarów. W złotówkach to lekko ponad 305 tysięcy.

W galerii oprócz pięknego konceptu RX-Vision zamieszczamy także pierwsze wizualizacje RX-9

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.