Salon Paryż 2016 | Opel Ampera-e | Elektryk gotowy do produkcji

Opel Ampera-e, brat bliźniak amerykańskiego Chevroleta Bolta EV, zostanie zaprezentowany już w Paryżu. Opel wypuści na drogi konkurenta dla Tesli Model 3

Podczas Salonu Samochodowego w Paryżu Opel wreszcie zaprezentuje swój nowy elektryczny model, Amperę-e. To technologiczny brat bliźniak Chevroleta Bolta EV. Elektryk powstał pod dyktando dwóch założeń: auto ma być jak najbardziej oszczędne i jak najbardziej praktyczne. Pięciodrzwiowy hatchback ma oferować dużo miejsca i sprawdzić się jako wygodne, miejskie auto. Równie ważnymi atutami Opla ma być przystępna cena i duży zasięg na jednym ładowaniu.

Ponad 200 KM mocy i zasięg Tesli Model 3

Nie znamy jeszcze szacowanego zasięgu nowej Ampery na jednym ładowaniu. Bratni Chevrolet Bolt EV ma zaoferować nawet 322 km, możemy się więc spodziewać, że również Ampera-e przekroczy barierę 300 km. W końcu to ten sam samochód w trochę innych szatach. Największy rywal Bolta i Ampery, Tesla Model 3, będzie mógł się pochwalić wynikiem lepszym o niecałe 20 km.

Moc silnika elektrycznego lekko przekroczy 200 KM i 360 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Prędkość maksymalna - ze względu na zasięg - zostanie ograniczona do 150 km/h. Przyspieszenie do pierwszej setki na razie pozostaje tajemnicą, ale Opel ujawnił już kilka innych parametrów. Od 0 do 50 km/h Ampera-e rozpędzi się w 3,2 sek. Elektryk ma również radzić sobie całkiem nieźle z wyprzedzaniem - po wciśnięciu gazu w podłogę wskazówka prędkościomierza przesunie się z 80 do 120 km/h w 4,5 sek.

Król 30 metrów

Opel odsłoni wszystkie karty już w Paryżu. Na razie Niemcy podgrzewają atmosferę przed premierą. Niedawno opublikowano film, na którym Ampera-e nie daje szans nowej Astrze TCR, Adamowi R2, Corsie OPC oraz Insignii OPC. Na dystansie 30 metrów żadne auto nie mogło się pochwalić równie dobrym przyspieszeniem:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.