Mitsubishi w natarciu | Elektryczny SUV

Mitsubishi przymierza się do poważnego odświeżenia swojej oferty. Niedawno widzieliśmy dwa nowe koncepty, a szef marki zapowiedział właśnie kolejny model. To elektryczny SUV o dużym zasięgu

Wieści o nowym Mitsubishi dotarły do nas aż z Australii. To właśnie tam, podczas rozmowy z lokalnymi władzami, szef Mitsubishi, Osamu Masuko, zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży kolejnego modelu. Auto miałoby wyjechać na drogi już w 2020 roku. Będzie to w pełni elektryczny, mały SUV. Mitsubishi ostatnio pokazało kilka ciekawych pojazdów koncepcyjnych (eX Concept, XM Concept czy Grand Tourer Concept). Możemy się więc spodziewać, że jeden z nich przeistoczy się w zapowiedzianego właśnie crossovera. W galerii umieściliśmy zdjęcia eX, najmniejszego z konceptów.

CEO marki zapowiedział, że SUV będzie miał co najmniej 250 mil zasięgu, czyli około 400 km na jednym ładowaniu. Stawiałoby to nowe Mitsubishi w jednym szeregu z liderami elektrycznego wyścigu zbrojeń, Teslą Model 3 i Chevroletem Boltem.

Nowe Mitsubishi będzie należało do małych crossoverów segmentu B. Japończycy spróbują swoich sił w starciu z takimi rywalami jak Nissan Juke, Ford EcoSport, Opel Mokka czy Peugeot 2008. Kluczowa może się okazać cena - jeżeli Mitsubishi uda się nie wywindować jej zbyt wysoko, to elektryk będzie miał spore szanse zainteresować kierowców, którzy dotąd skłaniali się do wyżej wymienionych crossoverów.

Czy mały, w pełni elektryczny crossover ma szanse na rynkowy sukces?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.