Bentley | Największy salon na świecie

W gamie modelowej marki Bentley znajdują się zaledwie cztery modele, które można konfigurować na setki tysięcy różnych sposobów. Mimo tego brytyjska marka postanowiła wybudować sześciopiętrowy salon

Klienci Bentleya oczekują więcej nie tylko po samochodach, ale również po miejscach, w których można je kupić. Nie są to zwykle salony samochodowe, jak w przypadku popularnych marek. Takie miejsce określa się mianem „showroomu”. Brytyjska marka przebiła teraz wszystkich. W Dubaju wybudowano obiekt, który ma sześć pięter wypełnionych samochodami marki Bentley.

Takie rzeczy tylko w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Na powierzchni 75 tys. metrów kwadratowych zlokalizowanej w prestiżowej dzielnicy Sheikh Zayed Road powstało miejsce, które jest podświetlane przez 160 tys. diod LED, zabarwiających się w pełnym spektrum kolorów, które w razie potrzeby mogą nawet wyświetlać filmy.

We przepastnym wnętrzu znajdziemy nie tylko samochody, ale również najdroższe materiały i meble wykonane z drewna, skóry i polerowanych metali. Dział Mulliner zajmujący się dedykowanymi zamówieniami posiada osobne pomieszczenie oraz zielony taras znajdujący się na dachu. Wjazd do salonu odbywa się przez specjalną kurtynę wodną z systemem odczytującym tablice rejestracyjne, tak aby w zindywidualizowany sposób powitać regularnych gości salonu.

Bliski Wschód jest jednym z kluczowych rejonów dla marki Bentley, tuż za Ameryką Północną, Chinami i Europą. W ostatnim roku Brytyjczycy sprzedali tam 1263 samochodu z 11020 sprzedanych na całym świecie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.