Prototypy | BMW Serii 5 | Nadchodzi nowa generacja

Produkowany od 2011 roku model o typoszeregu F10 powoli przechodzi na emeryturę. Za nieco ponad miesiąc w Paryżu odbędzie się premiera nowego modelu, a tymczasem w sieci pojawiły opublikowano kolejne zdjęcia szpiegowskie

Prace nad nową generacją BMW Serii 5 są już prawie ukończone. Bawarski producent od kilku tygodni intensywnie testuje na torze Nurburgring dwa egzemplarze. Prawdopodobnie jeden to 535i, a drugi 535d. Nie są to jednak wszystkie warianty, jakie pojawią się w ofercie.

BMW Serii 5 będzie dostępnie również w wersjach 530i oraz 540i. Paletę wersji wysokoprężnych zasilą takie modele jak 530d i 540d. Największa różnica w przypadku tych dwóch ostatnich jest sześciocylindrowy, trzylitrowy silnik. Z kolei słabszy wariant benzynowy będzie oparty na dwulitrowej jednostce składającej się z czterech cylindrów. Mimo tego silnik będzie zapewniał 252 KM maksymalnej mocy. Nie znamy jeszcze dokładnych mocy pozostałych wersji silnikowych, ale można się spodziewać przedziału od 150 do 450 KM.

Na pewno BMW popracowało nad osiągami i zmniejszyło zużycie paliwa. Na szczęście w modelu Serii 5 nie spotkamy trzycylindrowych jednostek. Za to pod maską niemal na pewno pojawi się wersja hybrydowa.

Produkcja nowej „piątki” będzie kontynuowana w Dingolfing, ale niewykluczone, że zostanie uruchomiona również w fabryce Magna Steyr w Graz. Obecnie są tam montowane modele MINI: Paceman i Countryman.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.