Volvo | Autonomiczne samochody dla Ubera

Szwedzki producent samochodów nawiązał współpracę z Uberem w wyniku której zostanie wyprodukowana flota autonomicznych samochodów. Amerykański gigant pośredniczący w transporcie wykorzysta pojazdy do swoich działań

Autonomiczne samochody | Obowiązkowe czarne skrzynki

Autonomiczny samochód powstanie na tej samej płycie podłogowej co modele XC90, S90 i V90. Volvo będzie sprzedawał nowy samochód pod własną marką, a Uber dołoży do tego swoje rozwiązania w zakresie systemów autonomicznej jazdy.

Póki co pojawiły się pierwsze zdjęcie ukazujące model XC90 z logo Ubera, wyposażone w dodatkowe czujniki i kamery wykorzystywane przez system pozwalający na jazdę bez kierowcy za kółkiem. Inżynierowie Volvo będą w najbliższym czasie pracować nad wszystkimi kwestiami związanymi z tematyką bezpieczeństwa, która jest kluczowa w przypadku, gdy w aucie nie ma kierowcy. Specjaliści z Ubera będą wspomagać w tej materii kolegów ze Szwecji.

Volvo w ostatnich latach poświęciło sporo czasu na rozwijanie w pełni autonomicznej technologii. Jakiś czas temu na ulicach Goteborga pojawiła się flota pierwszych autonomicznych samochodów, a w międzyczasie producent obiecał, że od 2020 roku nikt nie zginie ani nie zostanie poważnie ranny w wypadku z udziałem samochodu marki Volvo.

ZOBACZ TAKŻE:

Volvo XC90 | Pierwsza jazda | Zmiana całej generacji

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.