Cadillac | Technologia OLED na kokpicie

Diody OLED cieszą się coraz większą popularnością w różnych urządzeniach elektronicznych. Z tej technologii korzysta też branża motoryzacyjna, a konkretnie Cadillac

Podczas konkursu elegancji w Pebble Beach Cadillac pokaże swoje najnowsze rozwiązanie, które jest odpowiedzią na Audi Virtual Cockpit. Koncepcyjna deska rozdzielcza zaprezentowana na razie wyłącznie na wizualizacjach składa się z kilku zakrzywionych ekranów wykonanych w technologii OLED. Tego typu diody były do tej pory najczęściej stosowane w telewizorach. Zapewniają wysoką rozdzielczość i bardzo wyraziste kolory.

Inżynierowie marki Cadillac współpracowali ze specjalistami z LG. Futurystyczna deska rozdzielcza będzie wyświetlać informacje nie tylko na temat jazdy, ale również inne informacje.

Na filmie możemy zobaczyć, że kierowca ma dostęp do kalendarza poprzez podłączonego smartfona. Ekran pozwoli również wyświetlać różne informacje pobierane z internetu za pomocą aplikacji czy mapy nawigacji. Wszystko w technologii 3D przy zachowaniu wysokiej rozdzielczości.

Cadillac nie ujawnił na razie detali na temat nowego systemu. Audi zaprezentowało jakiś czas temu koncept o nazwie Prologue, który wykorzystywał ekrany OLED. Dzięki temu wyświetlacze były zakrzywione, co pozwalało projektować niestandardowe formy.

Nie wiemy, w którym modelu pojawi się takie rozwiązanie. Wiadomo tylko, że od jakiegoś czasu Cadillac coraz częściej myśli o wprowadzeniu dedykowanych modeli dla klientów ze Starego Kontynentu. W tej chwili jedynymi dostępnymi modelami w wybranych krajach są XT5 i CT6.

Czy twoim zdaniem Cadillac miałby szansę powalczyć z niemiecką klasą premium na polskim rynku?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.