Volkswagen | Nadchodzi mniejszy brat Tiguana

Kilka lat temu Volkswagen pokazał małego crossover o nazwie Taigun, który był już blisko produkcji, ale finalnie nie wszedł do gamy modelowej. Temat mniejszego odpowiednika Tiguana wraca ponownie. Znamy pierwsze szczegóły

W 2012 roku na targach w Sao Paulo Volkswagen zaprezentował koncepcyjny model Taigun, który powstał na płycie podłogowej modelu up! Auto nie weszło do produkcji, ponieważ ostatecznie okazało się zbyt małe. Plany wprowadzenia takiego modelu powróciły, a tym razem bazą będzie następna generacja modelu Polo.

Nowa wersja przedstawiciela segmentu B lada moment pojawi się na rynku. Producent zapowiada, że auto urośnie, a to znak, że może być dobrą bazą dla niewielkiego crossover bardziej niż wspomniany up!

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia zamaskowanego prototypu, który może przypominać trochę pomniejszego Tiguana. Auto powstanie na płycie MQB, a pod maską zagoszczą silniki trzy- i czterocylindrowe z turbodoładowaniem. Niewiadomo jeszcze czy nowy samochód będzie dostępny z napędem na cztery koła, ale pewne spekulacje mówią, że system 4MOTION pojawi się na liście opcji. Standardowo napęd będzie realizowany wyłącznie na przednią oś. Dużym zaskoczeniem może być natomiast wersja kabriolet bazująca na koncepcie o nazwie T-Cross.

Volkswagen Taigun ConceptVolkswagen Taigun Concept Fot. Volkswagen

Nowe Polo pojawi się na początku przyszłego roku, a więc można się spodziewać, że crossover zadebiutuje zaraz po nim. Koncern VAG zamierza w najbliższej przyszłości rozbudować ofertę SUV-ów i crossoverów. W planach są takie modele jak siedmioosobowy Teramont czy Tiguan ze zwiększonym rozstawem osi. Niebawem na horyzoncie pojawi się też nowy Touareg, który zdążył się już zestarzeć.

W obliczu afery Dieselgate Volkswagen potrzebuje zarobić jeszcze więcej pieniędzy. Produkując większą liczbę popularnych aut sportowo-rekreacyjnych będzie w stanie zapełnić dziurę w budżecie po kosztach, które wygenerowało zamieszanie z silnikami.

Na zdjęciach zaprezentowany w 2012 r. Volkswagen Taigun Concept.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.