Galeria | Scaldarsi Emperor I | Maybach z Kanady

Kiedy tuner chce uszlachetnić coś, co już w standardzie jest luksusowe, efekt zwykle jest mizerny. W przypadku dzieła Scaldarsi Motors jest podobnie

To na razie jedyne auto w ofercie kanadyjskiego Scaldarsi Motors. Emperor I bazuje na... przerobionym przez Brabusa Mercedesie-Maybachu, którego nazwano Rocket 900. Pod jego maską pracuje 6.2-litrowe V12, które dzięki modyfikacjom przeprowadzonym przez Brabusa generuje prawie 900 KM. Kanadyjczycy ze Scaldarsi pod maską nie dłubali, ale - uznając wnętrze Maybacha za zbyt mało szlachetne - wzbogacili kabinę nowymi materiałami. Karoseria też nie umknęła ich uwadze. Przeróbki mają iście barokowy styl.

Kanadyjska firma w najbliższych planach ma przeróbki innych luksusowych aut: Mercedesa-AMG S65 Coupe (Emperor II), Bentleya Bentaygi (Emperor III), Mercedesa-AMG G65 (Emperor IV) i Bugatti Chirona (Emperor V). Za pierwszego przedstawiciela cesarskiej rodziny trzeba zapłacić 1,5 mln dolarów (5,7 mln zł). Przewidziano produkcję jedynie 10 egzemplarzy.

ZOBACZ GALERIĘ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.