Range Rover Sport | 2 litry pojemności

Range Rover Sport wjeżdża w nowy rok modelowy z nowym silnikiem. To turbodiesel z... czterema cylindrami

Range Rover Sport Coupe | Moda na SUV-y coupe nie słabnie

Nawet Range Rover nie oparł się downsizingowi. Od nowego roku modelowego pod maską Range'a Sport będzie pracował nowy silnik. To turbodiesel SD4. Nowy motor ma tylko cztery cylindry i dwa litry pojemności. SD4 ma do zaoferowania kierowcy 240 KM mocy i 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Najsłabszy Range Rover Sport rozpędza się do pierwszej setki w 8 sekund (wolniej o 1,2 sekundy od poprzedniego bazowego modelu) i osiąga 206 km/h prędkości maksymalnej. Brytyjczycy nie pochwalili się jeszcze spalaniem, ale zgodnie z zapowiedziami będzie to najoszczędniejszy Sport w ofercie.

Na razie poznaliśmy ceny w Wielkiej Brytanii. Sport SD4 został na wyspach wyceniony na 59 700 funtów, czyli 295 tysięcy złotych. Dla porównania, aktualnie najtańszy Range Rover Sport kosztuje w Polsce 359 400 złotych. W tej cenie mamy do wyboru benzynowe V6 (3.0 340 KM) albo wysokoprężną V-szóstkę TDV6 (3.0 258 KM).

Rok modelowy 2017 | Nie tylko cztery cylindry

Oprócz silnika SD4 w nowym roku modelowym Range Rover Sport otrzyma kilka nowości. To m.in. 10-calowy ekran dotykowy zaktualizowanego systemu multimedialnego, przeprojektowaną deskę rozdzielczą (zniknie kilka zbędnych przycisków, a więcej funkcji SUV-a będzie obsługiwanych z poziomu nowego ekranu), a także zestaw systemów bezpieczeństwa i asystentów kierowcy. Brytyjczycy chwalą się inteligentnym tempomatem, systemem unikania kolizji (z awaryjnym hamowaniem), monitorowaniem martwego pola czy asystentem ułatwiającym manewrowanie z przyczepą.

ZOBACZ TAKŻE:

Jaguar F-Pace | Pierwsza jazda | Wyobrażenie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.