Tuning | Dodge Challenger Hellcat od Carlex Design | W skórze słonia

O polskich artystach z Carlex Design znów jest głośno. Wszystko za sprawą ich najnowszego projektu rodem z piekła

Tuning | Mercedes GLE 63 | Karbonowe wdzianko

Carlex Design to polska firma zajmująca się głównie modyfikacjami wnętrz. Modyfikacjami, o których zawsze głośno w świecie motoryzacji. Nie inaczej jest z ich najnowszym projektem. Polacy wzięli na warsztat Dodge'a Challengera w najdrapieżniejszej wersji Hellcat, przemieniając jego kabinę w scenerię rodem z horroru. Piszą o nim największe zagraniczne serwisy zajmujące się motoryzacją.

Firma z Czechowic-Dziedzic to coś więcej niż tuning - to rodzaj sztuki. Każdy projekt jest wyjątkowy i dopracowany w najdrobniejszym detalu. 85 proc. klientów Carlexa to obcokrajowcy. Firma powstała w 2008 roku. Początkowo jej założyciel, Damian Skotnicki, prowadził ją z żoną. Dziś filie Carlex Design mają siedziby w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Czechach, a niebawem również w Korei Południowej.

Najnowszy projekt wciąż jest realizowany. Carlex nie zdradził zbyt wielu szczegółów, ale można spodziewać się, że auto będzie jedną z wizytówek firmy i nie zostanie wystawione na sprzedaż. Wiadomo jedynie, że do wykończenia mrocznego wnętrza użyto m.in. skóry słonia. Zobaczcie też inne projekty polskiej firmy, o których pisaliśmy: Mini Countryman , Mercedes CLS , Rolls-Royce Ghost .

ZOBACZ TAKŻE:

Tuning | G-Power G63 AMG | Poprawić ideał

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.