Wideo | Rimac Concept One rzuca wyzwanie LaFerrari i Tesli Model S

Rimac Concept One powstaje już od kilku lat. Mogło się wydawać, że to kolejny supersamochód, który świetnie prezentuje się tylko na papierze. Jednak Chorwaci dali radę - Concept One powstał i może namieszać w segmencie supersamochodów

Polak projektuje Lamborghini przyszłości

Na kanale YouTube Archie Hamilton Racing pojawił się bardzo ciekawy film. Chorwacki pocisk, Rimac Concept One, został zestawiony z Ferrari LaFerrari i najsłynniejszym elektrykiem ostatnich lat, Teslą Model S. Który z samochodów może pochwalić się najlepszym przyspieszeniem?

Zanim przejdziemy do samego wideo, to jeszcze krótkie sylwetki uczestników wyścigu:

Rimac Concept One Cztery silniki elektryczne, 1072 KM mocy i 1600 Nm maksymalnego momentu. Deklarowane osiągi to 2,6 sekundy do pierwszej setki i 354 km/h prędkości maksymalnej.

Ferrari LaFerrari Superhybryda i supersamochód XXI wieku rodem z Maranello. Połączone siły 6,3-litrowej V-dwunastki i wspierającego ją motoru elektrycznego dostarczają kierowcy ponad 950 KM. Pierwsza setka? Poniżej 3 sekund. Prędkość maksymalna? 350 km/h.

Tesla Model S P90D W topowej odmianie przedni silnik elektryczny generuje 259 KM, a tylny 503 KM. Kiedy układ pracuje pełną parą maksymalna moc Tesli wynosi 532 KM i 967 Nm momentu. Z pakietem Ludicrous 100 km/h na liczniku pojawia się po 2,8 sekundy.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Arrinera Hussayra GT | Już na ulicach polski miast!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.