Honda ZSX | Nadchodzi mały supersamochód?

Odkąd na horyzoncie pojawiła się Honda NSX wszyscy fani japońskiej motoryzacji liczą, że nie skończy się na jednym modelu. Najnowsze plotki potwierdzają wcześniejsze doniesienia. Być może powstanie mniejsza wersja sportowego modelu

Honda Civic Type R | Nowa generacja szybciej niż się spodziewaliśmy

Zachodnie media donoszą, że w zeszłym tygodniu japoński koncern zawnioskował o zarejestrowanie zastrzeżonego znaku "ZSX" na rynku europejskim. Baczni obserwatorzy stwierdzą, że to żadna nowość, ponieważ firma rejestrowała tą nazwę w 2009 roku w Japonii i USA. I nic z tego nie wyszło. Miało to miejsce w czasie, gdy Honda zadecydowała o zakończeniu produkcji modelu S2000, a następcy nie było na horyzoncie.

Odkąd ruszyła produkcja modelu NSX, słychać coraz więcej przecieków na temat mniejszego modelu. Dobrze poinformowane źródła mówią, że model ZSX mógłby zadebiutować już w przyszłym roku podczas targów NAIAS w Detroit. Nowy model trafi na rynek w wersji coupe, ale niedługo potem zadebiutuje jako wariant roadster ze ściąganym dachem typu hardtop. Pod maską zagości jednostka 2.0 z turbodoładowaniem. Czterocylindrowy motor będzie przeszczepiony z Civika Type R, ale dodatkowo będą go wspomagać dwa silniki elektryczne na przedniej i tylnej osi.

Na razie japoński koncern zbywa milczeniem plotki na temat "małego NSX". Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i liczyć, że informacje się potwierdzą.

ZOBACZ TAKŻE:

Honda NSX | Japońska superhybryda

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.