Prototypy | BMW Serii 3 | Zupełnie nowe wnętrze

Nowa generacja ?trójki? z Bawarii jest już w drodze. Potwierdzają to zdjęcia, które właśnie pojawiły się sieci. Możemy zobaczyć na nich nie tylko bryłę samochodu, ale także kawałek jego wnętrza

BMW serii 3 GT doczekało się liftingu

Zdjęcia zamaskowanych BMW Serii 3 pojawiają się już od kilku miesięcy, ale producent nadal nie zrezygnował z mocnego kamuflażu, co potwierdza donosy o mocnej zmianie wyglądu w nowej wersji. Znając podejście bawarskiego koncernu należy się spodziewać ewolucji. W nowej wersji największy nacisk położono na zwiększenie ilości miejsca we wnętrzu oraz poprawę komfortu podróżowania.

Najciekawsze zmiany dotyczą wyglądu deski rozdzielczej oraz kokpitu. Na pierwszych zdjęciach możemy zobaczyć, że zegary w nowej Serii 3 będą analogowo-cyfrowe. Pomiędzy prędkościomierzem i obrotomierzem umieszczono duży ekran, który będzie odgrywał rolę komputera pokładowego.

Na środku konsoli umieszczono dość spory ekran dotykowy, odpowiedzialny za wyświetlanie ustawień systemu iDrive oraz multimediów i nawigacji. Tuż pod kratkami nawiewów umieszczono klasyczne pokrętła i przyciski do sterowania radiem i klimatyzacją. Na zdjęciach widać, że pojawiły się tam elementy dotykowe. Nie wiemy jeszcze, jak będzie wyglądać samo pokrętło iDrive. Prawdopodobnie również zostanie delikatnie zmienione.

Nowe BMW Serii 3 o typoszeregu G20 powstaje na nowej płycie podłogowej o nawie Carbon Core. Ta konstrukcja pozwoli zaoszczędzić nawet 100 kg w porównaniu z poprzednią wersją, a także zapewni więcej miejsca dla pasażerów. Pod maską nowej "trójki" pojawią się nowe jednostki z turbodoładowaniem składające się z trzech, czterech lub sześciu cylindrów.

Premiera nowego modelu została zaplanowana na 2018 rok. Dotychczasowa generacja jest produkowana od 2011 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

BMW serii 7 | Pierwsza jazda | Wizytówka marki

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.