Prototypy | SUV na bazie VW Polo już na ulicy

Volkswagen już niedługo wejdzie do segmentu miejskich crossoverów. SUV na bazie Polo już jeździ po ulicach. Oczywiście w kamuflażu

Kolejny nowy SUV Volkswagena | Potężna hybryda?

Nowy Volkswagen Polo powinien wejść do sprzedaży już w przyszłym roku. Parę miesięcy później w ofercie Niemców pojawi się zbudowany na jego bazie mały SUV. Nowy Volkswagen rzuci wyzwanie crossoverom z segmentu B pokroju Renault Captura czy Peugeota 2008.

Stylistycznie mały SUV będzie mieszanką trzech modeli: nowego Polo, Tiguana oraz koncepcyjnego T-Cross Breeze.

Pod maską będą pracowały trzy- i czterocylindrowe silniki TSI oraz TDI. Standardowo moc będzie trafiała na koła przedniej osi. Nie wiadomo jeszcze, czy Volkswagen zdecyduje się na napęd 4Motion w mocniejszych wersjach silnikowych.

Ofensywa Volkswagena

Volkswagen to kolejny producent, który stawia na SUV-y i crossovery. Niedawno na rynku debiutował nowy Tiguan. Lada chwila w Stanach zostanie oficjalnie zaprezentowana jego przedłużona odmiana (LWB). Wielkimi krokami zbliża się także nowa generacja Touarega.

Jakby tego było mało, do sprzedaży mają wejść jeszcze dwa zupełnie nowe modele. Pierwszym będzie produkcyjna wersja konceptu T-Roc (crossover pomiędzy Polo a Tiguanem) oraz duży SUV zbliżony rozmiarami do flagowego Touarega, ale słabszy i przystępniej wyceniony.

ZOBACZ TAKŻE:

Zupełnie nowy duży SUV Volkswagena na horyzoncie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.