BMW i8 | Rewolucyjne zmiany w nowej generacji

BMW już niedługo powinno zaprezentować lekko wzmocnione i8 oraz wersję Spyder. Bawarczycy pracują jednak już nad zupełnie nową generacją i8. Zmiany mają być rewolucyjne

Mercedes EQ | Niemiecka konkurencja dla Tesli

Najnowsze informacje o nowym BMW i8 wskazują na to, że futurystyczny model przestanie być hybrydą. Niemcy mają postawić na w pełni elektryczny supersamochód. Na pokładzie będą pracowały silniki elektryczne (prawdopodobnie 3) o łącznej mocy aż 750 KM. Moc będzie trafiała na wszystkie cztery koła. Nie znamy jeszcze szacowanych osiągów, ale przy takiej mocy możemy się spodziewać naprawdę imponujących liczb.

Przypomnijmy, aktualne, hybrydowe i8 ma "tylko" 362 KM. Może rozpędzić się do 250 km/h (elektroniczny kaganiec), a pierwszą setkę osiąga w 4,4 sekundy.

BMW celuje w realny zasięg 480 km na jednym ładowaniu przy dość dynamicznej jeździe. Z innych rzeczy, które już wiemy - nowe i8 będzie wyposażone w system czterech kół skrętnych oraz nowoczesne adaptacyjne zawieszenie. Auto ma cały czas monitorować drogę i na bieżąco dostosowywać się do warunków na jezdni.

Na razie obracamy się wśród plotek i przecieków. BMW nie wypowiedziało się jeszcze oficjalnie na temat drugiej generacji, ale informacje pochodzą z różnych dobrze zorientowanych źródeł. Między innymi serwisu BMW Blog, który bardzo często trafia w dziesiątkę z informacjami o powstających autach marki. Wszystko wskazuje więc na to, że w Bawarii naprawdę powstaje elektryczny supersamochód.

Na rewolucję w BMW i8 przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Nowa generacja planowana jest bowiem na przełom 2022/23.

Źródło: Automobile Magazine, BMW Blog

ZOBACZ TAKŻE:

BMW i8 | Test | Wzbudza skrajne emocje

Czy Twoim zdaniem całkowite przejście na prąd w BMW i8 to dobry pomysł?
Więcej o: