Lexus LC 500 niebawem w Polsce

Mało kto potrafi stworzyć tak niesamowicie wyglądający samochód jak Lexus. Futurystyczny LC 500 jest już prawie gotowy do sprzedazy. Właśnie przyjechał do Polski

Lexus RC-F | Test | Przepis (nie) na sukces

Spektakularny Lexus LC 500 przyjedzie nad Wisłę już za kilka dni. Nowy, prawie 500-konny model będzie można zobaczyć we wszystkich salonach Lexusa w Polsce. To część sześciomiesięcznego tournee po całej Europie. LC500 odwiedził już Madryt, Holandię, słynny brytyjski Goodwood Festival of Speed, a także pojechał w prologu 24-godzinnego wyścigu na Nurburgringu.

Kiedy Lexus LC 500 zajedzie do polskich salonów? Sprzedaż rozpocznie się już na wiosnę 2017 r.

Lexus LC 500

Sercem LC 500 jest potężna, wolnossąca V-ósemka o pojemności 5 litrów, mocy 467 KM i 530 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Cała ta obłędna moc trafia na tylne koła za pośrednictwem 10-stopniowego automatu.

Osiągi? Lexus nie podał jeszcze dokładnych wartości, ale wspomniał o "mniej niż 4,5 sekundy" w sprincie do pierwszej setki. Prędkość maksymalna prawdopodobnie będzie ograniczona elektronicznym kagańcem do zwyczajowych 250 km/h, ale możemy się spodziewać, że w opcjach pojawią się pakiety, które uwolnią pełny potencjał 467-konnego silnika V8.

Lexus LC 500h

Wersja hybrydowa Lexusa LC500h wcale nie pozostaje z tyłu i też ma coś do powiedzenia w kwestii osiągów. Tutaj na pokładzie współpracują ze sobą dwa silniki - 3,5-litrowa V-szóstka o mocy około 300 KM, którą wspiera mocny silnik elektryczny. Kiedy układ hybrydowy pracuje na pełnych obrotach, moc wyraźnie przekracza 350 KM. Pierwsza setka na liczniku? Niecałe 5 sekund, a więc tylko pół sekundy wolniej niż w LC500.

Stylistycznie to wciąż ten sam niesamowity samochód. Hybrydę rozpoznamy jedynie po nowym niebieskim lakierze i małych plakietkach z oznaczeniem wersji.

ZOBACZ TAKŻE:

Czy futurystyczny Lexus LC 500 odniesie sukces na rynku?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.