Subaru szykuje zupełnie nowy model

Koncern Fuji Heavy Industries już kilka miesięcy temu rozpoczął poważne inwestycje w markę Subaru. Japończycy planują szeroko zakrojoną ofensywę na rynku

Nowe Subaru Impreza | Nareszcie bez żadnych tajemnic

Najważniejszym modelem japońskiej marki w zdobywaniu kolejnych klientów będzie nowa Impreza - koncern Fuji Heavy Industries chce do 2020 roku wyraźnie rozruszać sprzedaż. Auto zbudowano na nowej płycie podłogowej, która w przyszłości będzie bazą dla wszystkich samochodów Subaru. Global Platform przystosowana jest do przeróżnych rodzajów napędu: klasycznego spalinowego silnika, hybrydy (również typu plug-in) oraz samych motorów elektrycznych.

Właśnie dowiedzieliśmy się, że Japończycy już pracują nad zupełnie nowym samochodem na tej platformie. Będzie to elektryczny crossover . Jego rynkowa premiera planowana jest na 2020 albo 2021 rok.

O crossoverze nie wiemy jeszcze zbyt dużo. Jedyną pewną informacją jest fakt, że będzie to 100% elektryk. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość, bo pierwsze szczegóły techniczne będą ujawniane bliżej premiery. Spekuluje się, że stylistycznie auto będzie czerpać z koncepcyjnego VIZIV Future. Jego zdjęcia znajdziecie w naszej galerii.

Najważniejszym rynkiem dla crossovera będą Stany Zjednoczone oraz rodzima Japonia. Na razie jest zbyt wcześnie, żeby mówić o ewentualnej europejskiej premierze. Jednak, co nastraja optymistycznie, nikt w Subaru nie wyklucza takiego ruchu.

Źródło: Auto News

ZOBACZ TAKŻE:

Subaru Levorg vs Volkswagen Golf Alltrack | Serce kontra rozum

Czy Subaru powinno wprowadzić elektrycznego crossovera także na europejski rynek?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.