Aukcje | Motocykl Lotusa za 1,7 miliona złotych

Podczas trwającego właśnie Monterey Car Week na sprzedaż zostanie wystawiony spektakularny motocykl Lotusa. Cena robi wielkie wrażenie

Coś się kończy, coś się zaczyna | Powstanie elektryczny Harley Davidson

Monterey Car Week rozpoczęło się w poniedziałek i potrwa do niedzieli. Jedną z atrakcji na kalifornijskiej imprezie będzie licytacja zorganizowana przez dom aukcyjny Mecum. Na sprzedaż zostanie wystawiony potężny motocykl C-01. Rzadko zajmujemy się jednośladami, ale pod tym potworem podpisała się dobrze nam znana, samochodowa marka Lotus.

Eksperci Mecum szacują, że Lotus będzie kosztował co najmniej 450 tysięcy dolarów, czyli ponad 1,7 miliona złotych. To nie lada gratka dla kolekcjonerów - 1 z zaledwie 100 egzemplarzy, w dodatku z przebiegiem 2 mil.

Lotus C-01

C-01 nie jest samodzielnym dziełem Lotusa, prace nad tym motocyklem trwają w firmie Kodewa Performance Motorcycles. Ale C-01 powstaje w zgodzie z dewizą Colina Chapmana, dla którego niska masa była kluczem do sukcesu. Lotus C-01 ma ramę wykonaną z połączenia tytanu, stali o wysokiej wytrzymałości i włókna węglowego. Silnik 1.2 V-twin dostarczy na tylne koło 200 KM poprzez sześciobiegową skrzynię.

Oprócz niesamowitych osiągów Kodewa i Lotus zadbały, by stylistyka wyróżniała C-01 spośród innych jednośladów. Dr Colin Colles, dyrektor firmy Kodewa, nazwał go dziełem sztuki w ruchu. Będzie to wyjątkowo rzadkie dzieło, powstanie bowiem zaledwie 100 sztuk tego wyjątkowego Lotusa.

ZOBACZ TAKŻE:

Lotus Exige 360 Cup | Tylko 50 sztuk

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.