Przedłużony Volkswagen Tiguan bez kamuflażu!

W Europie koncern Volkswagen szykuje się do premiery dużego SUV-a Skody. W Stanach w tym samym czasie zadebiutuje bliźniak Kodiaqa, przedłużony Tiguan

Jaki Dieselgate? Świetne wyniki Volkswagena

Przedłużony Volkswagen Tiguan to jedna z najważniejszych premier Volkswagena w najbliższym czasie. Większy Tiguan ma szanse na trafienie do dużego grona amerykańskich klientów, dla których podstawowa odmiana crossovera jest często niewystarczająca. Tiguan LWB będzie zbudowany na platformie MQB. Wymiarami ma być zbliżony do Skody Kodiaq.

Co pod maską? Na razie to nieoficjalne informacje, ale najczęściej mówi się o dwóch silnikach benzynowych: 1.4 TSI (125 i 150 KM) oraz 2.0 TSI (180 KM). Dla zwolenników jednostek wysokoprężnych przewidziano - zgodnego ze wszystkimi normami emisji - 2.0 TDI (115, 150 lub 190 KM).

Silniki będą parowane z automatycznymi, dwusprzęgłowymi skrzyniami biegów DSG o 6 albo 7 przełożeniach. Standardem będzie napęd na przód, ale dla mocniejszych wersji silnikowych przewidziano pełnoprawny napęd 4x4 4MOTION.

Oficjalna prezentacja powinna odbyć się jeszcze w tym roku. Produkcja ruszy w Meksyku (zakłady VW w Puebla) na początku przyszłego. Najważniejszym rynkiem dla Tiguana LWB będą oczywiście Stany Zjednoczone. Możemy się spodziewać, że SUV trafi także do Chin, gdzie kierowcy kochają przedłużone wersje samochodów. Ewentualna europejska premiera stoi pod znakiem zapytania.

Źródło: Motor1.com

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Crafter | Zupełnie nowy dostawczak z Polski

Czy Twoim zdaniem Volkswagen powinien sprzedawać przedłużonego Tiguana również w Europie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.