Ford Fiesta | Znamy pierwsze szczegóły

Już najwyższy czas żeby światło dzienne ujrzała nowa generacja Fiesty. Nowy samochód pojawi się już lada moment, a my poznaliśmy pierwsze przecieki na ten temat

Dziewczyna i samochód | Agata i Ford Fiesta Black Edition

Kolejna generacja Fiesty zadebiutuje pod koniec roku, a podczas targów w Paryżu możemy się spodziewać jakiegoś przedsmaku tego modelu. Inżynierowie pracujący nad samochodem wykorzystują do jego budowy platformę Global B, która cieszy się dużym zainteresowaniem.

Nowy model zachowa swoje rozmiary. Zmianie może ulec jedynie rozstaw kół i charakterystyka pracy zawieszenia, co powinno mocno poprawić właściwości jezdne samochodu.  Fiesta będzie dostępna w wersji trzy- i pięciodrzwiowej, mimo że wielu konkurentów rezygnuje z wariantów wyposażonych w jedną parę drzwi.

Nie znamy jeszcze wyglądu nowego modelu, ale konstruktorzy zapowiadają, że będzie się mocno odróżniać od dotychczasowej wersji. Niewiadomo czy Ford zrezygnuje z charakterystycznego grilla a`la Aston Martin.

Dużo większe zmiany nastąpią we wnętrzu samochodu. Producent zamierza polepszyć jakość materiałów w celu nawiązywania mocniejszej rywalizacji z Volkswagenem Polo. Konsola centralna ma być prostsza i dużo bardziej czytelna, więc na pewno znikną wszystkie zbędne przyciski i pokrętła.

ZOBACZ TAKŻE:

Ford Fiesta ST200 | Ceny w Polsce | Drogie 200 KM

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.