BMW Serii 2 Gran Coupe | Z napędem na przód?

Ortodoksyjni fani BMW znów będą narzekać. Według najnowszych spekulacji dotyczących Serii 2 Gran Coupe, model będzie napędzany na przednią oś

BMW serii 1 sedan | Przednim napędem w A3 Limousine i CLA

Już chyba na dobre można porzucić oczekiwania na BMW Serii 2 Gran Coupe z napędem na tylną oś. Na jednym z niemieckich forów poświęconych samochodom z Monachium pojawił się wpis klienta, który został zaproszony na pierwsze jazdy prototypem tego modelu podczas zamkniętego eventu.

Wybrana grupa najbardziej lojalnych klientów BMW miała okazję zobaczyć model przedprodukcyjny, a nawet się nim przejechać. Według relacji jednego z nich, wygląd samochodu mocno odbiega od pozostałej gamy modelowej, a porównując do "zwykłej" Serii 2, auto jest dłuższe dzięki dodatkowej parze drzwi. To jednak nie wszystko. Uczestnik imprezy po przejażdżce Serią 2 Gran Coupe poinformował, że auto jest przednionapędowe. Jednak podkreślił, że dynamika jazdy nie odbiega zbyt mocno od Serii 3, która jest napędzana na tył.

Bawarski producent wystawi nowy model do rywalizacji z takimi autami jak Mercedes CLA czy Audi A3 w wersji sedan. Konkurenci są napędzani na przód, dlatego nie powinna dziwić decyzja BMW, które zamierza wykorzystać do budowy tego modelu nową płytę podłogową UKL.

Póki co, jedynymi modelami bawarskiego producenta z napędem na przód są modele Serii 2 Active Tourer i Grand Tourer oraz nowe X1. Już niebawem dołączy do nich kolejna generacja BMW Serii 1. W ciągu najbliższych kilku lat BMW zamierza wprowadzić do gamy modelowej nawet 12 samochodów z takim napędem. Tak więc, na niewiele zda się krytyka największych fanów marki, którzy nie dopuszczali innej możliwości jak tylko napęd na tylną oś.

ZOBACZ TAKŻE:

BMW M2 | Kuracja odchudzająca, karbon i zastrzyk mocy

Więcej o: