Wydanie weekendowe | Nasze podsumowanie tygodnia

Po Polsce jeździ Arrinera, do Europy nadjeżdża nowy kompakt Hyundaia, a Maserati stwierdza, że ich auta są zbyt tanie - tak upływa mijający tydzień w świecie motoryzacji

Po wakacyjnej stagnacji w świecie motoryzacji zaczyna wiać zbliżającym się wielkimi krokami Salonem Samochodowym w Paryżu, czyli jedną z najważniejszych imprez motoryzacyjnych na świecie. Producenci rozpoczęli przepychanki, chcąc skupić wokół siebie jak najwięcej uwagi. Skoda wciąż podgrzewa atmosferę przed wielką premierą długo oczekiwanego SUV-a. W sieci pojawiły się kolejne enigmatyczne zdjęcia Kodiaqa. Podobną strategię przyjął Hyundai, zapowiadając zupełnie nowe i30. Koreańczycy nie ukrywają, że z europejskiego punktu widzenia nowy kompakt będzie najważniejszym samochodem w ich gamie. Ma być nowocześnie i zachowawczo. Dlaczego? Hyundai chce trafić do możliwie największej grupy odbiorców. W otwarte karty zagrało natomiast Suzuki pokazując pierwsze zdjęcia nowego crossovera - Ignisa. Wieść o jego planowanym trafieniu do Europy była podobnie zaskakująca jak niedawny facelifting SX4 S-Cross.

W mijającym tygodniu nie zabrakło też zapowiedzi, których najpewniej w Paryżu nie zobaczymy - trzeba będzie na nie poczekać nieco dłużej. Audi planuje sportową odmianę niedawno zaprezentowanego Q2 i rasowego malucha - RS1. Szpiedzy przyłapali też nowego Opla Merivę, Porsche Cayenne z dziwnym garbem, sugerującym, że do oferty może dołączyć odmiana coupe oraz nieoklejoną Hondę Civic X.

Koniecznie przeczytajcie też nasze nowe testy. W tym tygodniu sprawdzaliśmy Fiata 500X i Audi S8 plus. Warto też zapoznać się z planami Volkswagena. Co planuje niemiecki koncern dla wszystkich swoich samochodów z silnikami TSI i TFSI? To może być dla was sporym zaskoczeniem (podobnie jak dla nas).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.