Toyota | Świetna sprzedaż hybryd w Polsce

Toyota konsekwentnie stawia na samochody hybrydowe. Taka strategia opłaca się również w Polsce - marka notuje rekordowe wzrosty

Toyota Prius IV | Pierwsza jazda | "Bjutiful"

Toyota bije nad Wisłą kolejne sprzedażowe rekordy w segmencie samochodów hybrydowych. Przez pierwsze siedem miesięcy roku Japończycy sprzedali już 4 176 hybryd - oznacza to wzrost aż o 127% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego - również rekordowego - roku.

Największy udział w tych świetnych wynikach ma kompaktowa Toyota Auris, zdecydowany lider na rynku hybryd w Polsce. Od stycznia do lipca na Aurisa Hybrid zdecydowało się 2 303 Polaków (+86%). Duża w tym zasługa zakupów flotowych:

Firmy coraz częściej sięgają po tego typu samochody, między innymi z uwagi na niższe łączne koszty eksploatacji. Toyota Auris to samochód o znakomitych osiągach i właściwościach jezdnych, a także ponadprzeciętnej jakości. - mówi Mirosław Sochacki, Corporate Sales Manager.

Polski rynek znakomicie przyjął też debiutującego w tym roku hybrydowego SUV-a, RAV 4. Swoją pozycję umacnia także przyjazny środowisku Yaris, który poprawił się w porównaniu z rokiem 2015 o 38%.

Sprzedaż hybrydowych aut Toyoty w Polsce od stycznia do lipca 2016 r.:

Toyota Auris Hybrid - 2 303 szt.

Toyota RAV4 Hybrid - 924 szt.

Toyota Yaris Hybrid - 821 szt.

Toyota Prius - 137 szt.

Toyota Prius+ - 1 szt.

Razem - 4 186 szt.

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota Mirai | Odległa przyszłość motoryzacji

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.