Aukcje | Porsche 959 | Zakazany owoc

Kiedy Porsche 959 wchodziło do sprzedaży, przepisy w USA zabraniały importowania takiego samochodu, przez co wielu kolekcjonerów musiało obejść się smakiem. Teraz mogą sobie to odbić

Porsche | Prawie 9000 euro premii dla pracowników

Ku uciesze wielu bogatych pasjonatów samochodów, surowe amerykańskie prawo trochę zelżało. Dzięki temu Porsche 959 jest legalne za wielką wodą. I właśnie jeden z takich egzemplarzy pojawi się niebawem na aukcji w Monterey. Cena za ten model jest astronomiczna, ponieważ specjaliści szacują, że model sprzeda się za ponad 1,1 mln dolarów.

Egzemplarz z wyposażeniem Komfort wyprodukowano w 1987 roku. Jako wyposażenie opcjonalne zamontowano system dźwiękowy McIntosh z odtwarzaczem CD. Jednak nie to jest najważniejsze w tym samochodzie.

Egzemplarz w kolorze Guards Red wyposażono w sześciocylindrowy silnik bokser o pojemności 2,8 litra. Jednostka pracująca pod tylną klapą rozwija 444 KM maksymalnej mocy. Pięciobiegowa skrzynia przekazuje moc na wszystkie koła. Zawieszenie umożliwia nie tylko regulację prześwitu, ale również stopień tłumienia nierówności. Jak na lata 80. było to rewolucyjne rozwiązanie.

Wraz z samochodem dotychczasowy właściciel przekazuje zestaw instrukcji i faktur na ponad 30 tys. dolarów. Ostatni przegląd w serwisie auto zaliczyło w grudniu 2014 roku.

Jesteśmy ciekawi jaką cenę osiągnie ten egzemplarz na aukcji. Wartość tych modeli w ostatnich latach systematycznie wzrasta, a coraz trudniej będzie dostać auta zachowane w takim stanie.

ZOBACZ TAKŻE:

Porsche Panamera 2016 | Pod każdym względem lepsza

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.