Tuning | Carbonfiber Dynamics | Najmocniejsze BMW M5 na świecie

Inżynierowie z Monachium pracują już nad kolejną generacją BMW Serii 5, a tymczasem niemiecka firma tuningowa postanowiła wycisnąć trochę mocy z dotychczasowej wersji. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania

BMW kpi z Tesli | Jeździsz albo czekasz

Firma Carbonfiber Dynamics z Dortmundu przygotowała pakiet poprawiający wygląd i osiągi aktualnie sprzedawanego BMW M5. Na początek pomalowano nadwozie na pomarańczowo, a następnie zainstalowano dokładki do zderzaków, nakładki na progi oraz tylny spojler i nowy dyfuzor. Wszystkie elementy wykonano z włókna węglowego. W końcu liczy się każdy gram dodatkowej masy. Oprócz polepszenia walorów wizualnych, nowe elementy mają poprawić aerodynamikę. Całość postawiono na 21-calowych kołach firmy Vossen.

To jednak nie koniec przeróbek. Specjaliści od tuningu zajrzeli pod maskę. Pracująca tam jednostka V8 o pojemności 4,4 litra otrzymała nowe doładowanie, wydech i oprogramowanie. Efektem tych prac jest 818 KM maksymalnej mocy. W porównaniu z fabrycznym modelem jest to wzrost o 218 KM. Żadna specjalna wersja nawet nie zbliżyła się do takiej wartości.

Auto rozpędzi się do ponad 300 km/h. Największe wrażenie robi przyspieszenie od 0 do 200 km/h, które zajmuje niecałe 10 sekund. Nie znamy ceny tych modyfikacji, ale z pewnością nie będzie tanio.

Bardziej cierpliwi mogą poczekać na odświeżone M5. Auto powinno się pojawić na początku przyszłego roku, ale nie liczylibyśmy na podobne osiągi.\

ZOBACZ TAKŻE:

Tuning | BMW M2 | Remus czy Akrapovic?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.