Honda Civic X Hatchback przyłapana!

W sieci właśnie pojawiły się pierwsze zdjęcia szpiegowskie Hondy Civic dziesiątej generacji w nadwoziu hatchback. Bez żadnego kamuflażu

Nowa Honda Civic | Tylko dla Ameryki Północnej

Kierowcy w Stanach Zjednoczonych mogą się cieszyć dziesiątą generacją Hondy Civic już od jakiegoś czasu. Pod koniec zeszłego roku w Ameryce Północnej zadebiutował Civic X w nadwoziu sedan. Teraz Honda szykuje się do premiery hatchbacka - auto zostało właśnie przyłapane podczas podróży do Stanów. Zdjęcia szpiegowskie znajdziecie w naszej galerii.

Civic X w USA

Sylwetka kompaktowej Hondy jest teraz bardziej przysadzista. Auto jest o prawie 51 mm szersze i 25 mm niższe od poprzednika, a rozstaw osi wzrósł o 30 mm. To zaowocowało większą ilością miejsca we wnętrzu i o 71 litrów większym bagażnikiem. Znacznie zmienił się projekt deski rozdzielczej i zestawu wskaźników, poprawiono też jakość wykończenia. Ponadto auto wyposażono w nowoczesne systemy rozrywki i bezpieczeństwa czynnego.

Wiele zmieniło się także pod maską. Civic sedan X generacji może być napędzany wolnossącym silnikiem 2.0 i-VTEC o mocy 158 KM lub 1.5 Turbo, generujący 173 KM (najmocniejszy wariant w USA z wyjątkiem wersji Si). Obie jednostki napędowe współpracują z przekładnią CVT, a pierwsza także z ręczną skrzynią biegów.

Kiedy w Europie?

Na zdjęciach widzimy wersję amerykańską. Na europejskiego Civica musimy jeszcze chwilę poczekać. Auto powinno zostać zaprezentowane lada chwila (całkiem prawdopodobne, że w Paryżu). Japończycy planują bowiem rozpocząć sprzedaż dziesiątki na Starym Kontynencie już od pierwszych miesięcy 2017 r.

Amerykański hatchback jest bardzo podobny do konceptów. Możemy się więc spodziewać, że europejski Civic będzie wyglądał niemal identycznie.

Źródło: CivicX.com

ZOBACZ TAKŻE:

Honda Civic Type R | Nowa generacja szybciej niż się spodziewaliśmy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.