Skoda Kodiaq | Kolejne oficjalne zdjęcia

Z polskiej perspektywy, Skoda Kodiaq to zdecydowanie najgorętsza premiera zbliżających się paryskich targów. Czesi wiedzą jak podtrzymać zainteresowanie modelem - właśnie opublikowano kolejne zdjecia SUV-a

Skoda Octavia 1.0 TSI | Pierwsza jazda | Mocny punkt w gamie

Skoda umiejętnie podgrzewa atmosferę przed zbliżającą się premierą Kodiaqa. Czesi pokazali właśnie nowe zdjęcia swojego dużego SUV-a. Auto odkryje przed nami wszystkie swoje tajemnice już 1 września podczas berlińskiej prezentacji. Oficjalny debiut modelu został zaplanowany na Salon Samochodowy w Paryżu, który rozpocznie się miesiąc później.

Całkiem niedawno Skoda Kodiaq została przyłapana na ulicy praktycznie bez żadnego makijażu - w naszej galerii znajdzie również te zdjęcia.

Skoda Kodiaq | Najważniejsze informacje

Skoda Kodiaq będzie należała do szeroko pojętego segmentu dużych SUV-ów. Konstrukcyjnie bazuje na Volkswagenie Tiguanie, ale jest od niego wyraźnie większa. Kodiaq będzie mierzył 4,7 metra długości. Atutem SUV-a ma być praktyczność i przestronność. W przedpremierowej informacji prasowej czytamy o "największym bagażniku w klasie" i trzecim rzędzie siedzeń. Pojemność bagażnika ma sięgać nawet 2 065 litrów.

Kodiaq zadebiutuje z dwoma jednostkami wysokoprężnymi TDI i trzema benzynowymi TSI. Przynajmniej na razie rolę topowego silnika będzie pełnił dwulitrowy TSI o mocy 180 KM. Parametrów pozostałych jednostek jeszcze nie ujawniono.

Standardowo moc będzie trafiała na koła przedniej osi, ale dla mocniejszych wariantów Kodiaqa przewidziano pełnoprawny napęd 4x4. Silniki będą parowane - w zależności od wersji - z ręcznymi oraz automatycznymi skrzyniami biegów. Skoda ma świetnie dawać sobie radę w trudnym terenie.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda Superb Sportline | Ceny w Polsce | Droga sportowa dusza

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.