Shelby Mustang GT500 | Na pohybel Hellcatom i Camaro ZL1

Ford ma serdecznie dosyć biernego przyglądania się pojedynkowi na moc i osiągi, jaki toczą ze sobą Dodge i Chevrolet. Nowy Shelby ma pogodzić zwaśnione strony

Chevrolet Camaro ZL1 | Znamy osiągi!

Za Oceanem możemy zaobserwować prawdziwą obsesję na punkcie koni mechanicznych.

Zaczęło się od Challengera i Chargera - Dodge wsadził pod maskę muscle carów potężny silnik 6.2 V8 HEMI o mocy 707 KM i 881 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Niedawno do wyścigu dołączyło General Motors. Już niedługo na drogi wyjedzie Chevrolet Camaro ZL1, również z V-ósemką o pojemności 6,2 litra (LT4; 650 KM i 880 Nm). I Camaro, i Hellcaty mogą pochwalić się przyspieszeniem do pierwszej setki w okolicach 3,5 sekundy oraz czasem na 1/4 mili poniżej 11,5 sekundy.

Swoją odpowiedź na działania konkurentów przygotowuje Ford. To wiemy na 100%, bowiem już kilkukrotnie przyłapano w USA zamaskowane Mustangi Shelby z bardzo agresywnym body kitem. Od razu pojawiły się bardzo ciekawe plotki...

Prototyp Mustanga Shelby GT500Prototyp Mustanga Shelby GT500 fot. zdjęcie szpiegowskie

Dotyczą one oczywiście spodziewanej mocy nowego Mustanga. Jak donosi - zwykle dobrze poinformowany - serwis Autocar, Shelby GT500 ma mieć pod maską podwójnie doładowaną V-ósemkę o mocy wyraźnie przekraczającej 700 KM. Pojawia się coraz więcej przecieków, że Ford celuje nawet w 800 KM!

Jeżeli Ford zdecyduje się na to szaleństwo, oznaczałoby to zastrzyk mocy aż 274 KM w porównaniu z Shelby GT350. 526-konny Mustang (w drogowej wersji, bez litery "R") rozpędza się do 100 km/h w 4,3 sekundy. Znacznie mocniejszy Shelby GT500 może więc poważnie zagrozić Hellcatom i topowemu Camaro.

Na otwierającym zdjęciu poprzednie GT500

ZOBACZ TAKŻE:

Ford Mustang GT | Pierwsza jazda | I tak go pokochasz!

Czy Twoim zdaniem Ford zdecyduje się na tak odważny ruch i wypuści na drogi niemal 800-konnego Mustanga?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.