Jeep | Włamali się do ponad 100 samochodów

Kilka dni temu amerykańska policja aresztowała dwóch podejrzanych, którym zarzucono kradzież ponad 100 samochodów koncernu FCA. Złodzieje dostawali się do aut bez większego problemu, ponieważ weszli w posiadanie oprogramowania serwisowego

Jeep i hakerzy | Co można zrobić z autem za pomocą laptopa?

Kilka dni temu policja w Houston pochwaliła się zatrzymaniem dwóch mężczyzn, którym postawiono zarzut kradzieży ponad 100 samochodów. Co ciekawe, specjalizowali się wyłącznie w autach od koncernu FCA. Weszli oni w posiadanie oprogramowania, które było dostępne wyłącznie dla dealerów, serwisów oraz firm zajmujących się dorabianiem kluczy.

Dzięki specjalnemu programowi serwisowemu mogli zmienić ustawienia komputera pokładowego w samochodzie, żeby akceptował dowolny kluczyk. Wystarczyło znać numer VIN samochodu, uruchomić program i wgrać aktualizację, co nie stanowiło dla nich większego problemu.  Złodzieje specjalizowali się w modelach Jeepa takich jak Wrangler, Cherokee, a także w pickupach marki Dodge. Samochody znikały z reguły w okolicy Houston, a następnie były transportowane przez meksykańską granicę pod osłoną nocy.

To nie pierwsza wpadka koncernu FCA z atakami hakerskimi. W zeszłym roku producent musiał przeprowadzić akcję serwisową w 1,4 mln egzemplarzy z powodu "dziury" w systemie multimedialnym Uconnect.

ZOBACZ TAKŻE:

Jeep Wrangler | Kolejne wcielenie ikony

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.