Volkswagen idzie na rekord | Świetna sprzedaż w Polsce

Ostatnio informowaliśmy, że Volkswagen zdetronizował Toyotę i po półroczu 2016 r. jest globalnym liderem w branży. Również nad Wisłą sprzedaż Volkswagena idzie bardzo wyraźnie w górę

Dieselgate mu niestraszny. Volkswagen wyprzedza Toyotę

Polski oddział Volkswagena ma powody do świętowania. Właśnie opublikowano wyniki za lipiec 2016 r. Niemcy sprzedali nad Wisłą aż 3 684 samochodów, co oznacza wzrost o ponad 28% w porównaniu z lipcem ubiegłego roku. W minionym miesiącu Volkswagen był zdecydowanym numerem 1 na polskim rynku.

Nie tylko lipiec był rekordowy. Volkswagen od początku roku notuje wyraźne wzrosty sprzedaży. Od stycznia do lipca sprzedano już 24 073 samochody - +24% w porównaniu z analogicznym okresem 2015 r. Volkswagen odnotowywał wzrosty sprzedaży we wszystkich miesiącach 2016. Najlepszy miesiąc to marzec, w którym sprzedano 4 469 aut.

Jak podaje producent, już co dziesiąte auto sprzedawane nad Wisłą to Volkswagen.

Które modele sprzedają się najlepiej? Pierwsza trójka pozostaje bez zmian. Tak prezentują się wyniki za pierwsze siedem miesięcy roku 2016:

Volkswagen Golf - 7 188 szt.

Volkswagen Passat - 5 208 szt.

Volkswagen up! - 1 938 szt.

Tak świetną sprzedaż w Polsce wyjaśnia Łukasz Zadworny, Dyrektor marki Volkswagen:

Niemal wszystkie modele Volkswagena oferowane są aktualnie z fabryczną ochroną pogwarancyjną i z dodatkowym wyposażeniem w cenie auta oraz z bardzo atrakcyjnym finansowaniem. Łączna wartość tzw. Pakietu Korzyści może wynieść nawet 25.000 zł. Wyniki sprzedaży jednoznacznie pokazują, że oferta marki Volkswagen jest świetnie dopasowana do oczekiwań naszych klientów.

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Crafter | Zupełnie nowy dostawczak z Polski

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.