Ford Focus RS | Wygrasz go na konsoli

Kupienie Focusa RS graniczy z cudem. Nie dość, że na auto czeka się co najmniej pół roku, to jeszcze trzeba się znaleźć w wąskim gronie szczęśliwców, którzy mogą je kupić. Może łatwiej będzie wygrać je na konsoli?

Ford Focus RS | Australia zablokuje "Drift mode"

Ford Focus RS będzie główną nagrodą na wrześniowych mistrzostwach ESL Forza Racing Championship. Rejestracja jest otwarta dla wszystkich posiadaczy Xboxa One i Forzy.

Przed turniejem finałowym odbędą się trzy turnieje kwalifikacyjne. W każdym zostanie wyłonionych 128 najlepszych graczy. Kolejne wyścigi wyselekcjonują 16, a później już tylko 4 najlepszych kierowców. Zwycięska czwórka z każdych eliminacji zostanie zaproszona do Kolonii (Niemcy), gdzie zmierzy się w finałowych zawodach. Zwycięzca zgarnie kluczyki do Focusa RS.

Na graczy, którym nie uda się wygrać czekają inne nagrody. M.in. konsole Xbox One S, kontrolery Xbox Elite czy bezpłatne dodatki DLC do gry.

Ford Focus RS

Najnowszy Ford Focus RS jest dziełem Ford Performance. Podczas debiutu w Genewie przedstawiciele Forda podali jedynie, że moc będzie wynosiła więcej, niż 320 KM. Ale mało kto się spodziewał, że w wersji produkcyjnej osiągnie wartość aż 350 KM! W połączeniu z inteligentnym napędem obu osi daje to nieprawdopodobne wręcz możliwości.

Za wydzielanie się adrenaliny za kierownicą Focusa RS odpowiedzialny jest silnik R4 2.3 znany z Mustanga. Ale zanim uczyniono z niego napęd najnowszego RS-a, poddano dogłębnej modyfikacji.

Osiągi? Wskazówka prędkościomierza minie pierwszą "setkę" po zaledwie 4,7 sekundy i zatrzyma się dopiero przy 266 km/h. To najszybszy i najlepiej przyspieszający RS w historii!

ZOBACZ TAKŻE:

Ford Focus RS | Hot hatch doskonały? | Krótka lekcja historii

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.