Ferrari | Powstanie mocniejsza wersja FXX K

Ekipa magazynu Top Gear przepytała ostatnio jednego z najważniejszych dyrektorów w Ferrari. Enrico Galliera zdradził kilka tajemnic odnośnie bardzo ekskluzywnej i piekielnie szybkiej serii XX

Ferrari GTC4 Lusso | Następca FF

Podczas wywiadu w pewnym momencie zapytano go, czy wersja FXX K będzie dostępna w jeszcze bardziej ekstremalnej odmianie, podobnie jak modele 599XX czy FXX, które wydano w jeszcze szybszej wersji Evoluzione.

Szef odpowiedzialny za sprzedaż przyznał, że marka rozważa taki ruch. Jednak mocniejszy model nie powstanie dopóki nie okaże się, że z modelu dostarczanego właśnie do klientów można wykrzesać jeszcze więcej. Dopiero po pierwszych tygodniach użytkowania tej torowej bestii będzie można określić, czy zespół ma jeszcze nad czym popracować.

Zapytany o to, czy pojawi się wersja drogowa modelu FXX K odpowiedział, że elementy odpowiadające za aerodynamikę tego modelu, takie jak przednie spojlery czy tylne skrzydło, mogą się okazać zbyt niebezpieczne dla innych użytkowników na drodze.

Nie ma co liczyć na specjalny pakiet, który dostosuje Ferrari do ruchu drogowego, wzorem McLarena P1 GTR od Lanzante czy Astona Martina Vulcan. Enrico Galliera wspomniał, że nie jest zachwycony pomysłem na adaptowanie samochodu do warunków, co do których nie został stworzony. I ciężko się z nim nie zgodzić.

ZOBACZ TAKŻE:

Ferrari F12tdf | Ekstremalna wersja

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.