Aston Martin | Rywal dla Ferrari 488 GTB

Najbliższe lata będą stały pod znakiem rozszerzania palety modeli u brytyjskiego producenta. Na początek Aston Martin zamierza zbudować samochód z silnikiem montowanym centralnie

Aston Martin Lagonda Taraf | Znamy dokładną cenę

Brytyjski producent luksusowych i szybkich maszyn ujawnił część planów na następne lata. W ciągu siedmiu lat na rynku pojawi się siedem całkowicie nowych modeli. Wśród nich znajdzie się DBX, dwa luksusowe sedany ze znaczkiem Lagonda oraz supersamochód stworzony we współpracy z Red Bullem - AM-RB 001.

Podczas rozmowy z zagranicznymi dziennikarzami szef Astona Martina, Andy Palmer zdradził, że rewolucyjny hipersamochód brytyjskiej marki będzie początkiem nowej sagi, w której pojawią się tańsze i bardziej dostępne supersamochody. Dodał, że firma jest zainteresowana wejściem w motoryzacyjny mainstream, gdzie więcej klientów będzie decydowało się na modele marki Aston Martin.

Na początku przyszłej dekady pojawi się samochód, który będzie naturalnym konkurentem dla Ferrari 488 GTB. Nowy supersamochód będzie z silnikiem montowanym centralnie będzie rywalizował również z McLarenem 650S i nowym modelem Porsche, który nie został jeszcze zaprezentowany.

ZOBACZ TAKŻE:

Aston Martin DB11 | Zupełnie nowa era

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.