Prototypy | Porsche Cayenne | Powstanie wersja Coupe?

Najnowsze zdjęcia szpiegowskie zdradzają nowe plany Porsche. Producent samochodów z Zuffenhausen przygotowuje Cayenne w bardzo dynamicznej wersji coupe

Porsche Panamera | Co za wygląd!

Kilka dni temu został przyłapany bardzo dziwny egzemplarz Porsche Panamera. Zamaskowany samochód miał dużo bardziej dynamicznie opadającą linię dachu w porównaniu z zaprezentowaną niedawno wersją produkcyjną. To po prostu kamuflaż próbujący odwrócić uwagę. Prawdopodobnie Porsche przymierza się do segmentu w którym już od dawna funkcjonuje niemiecka konkurencja. Jak widać po wynikach sprzedaży, ograniczone miejsce dla pasażerów siedzących z tyłu i w bagażniku, wcale nie jest problemem dla klientów. W tym segmencie liczy się wygląd.

Niebawem paleta wersji Porsche Cayenne poszerzy się o kolejną pozycję. Przedstawiciel segmentu SUV o nadwoziu typu coupe już niebawem pojawi się na drogach. Jak widać po tablicach rejestracyjnych, ten konkretny egzemplarz przechodził testy systemu ABS. Inżynierowie sprawdzają, jak zachowuje się auto, które jest nieco szersze i krótsze w porównaniu z drugą generacją Panamery.

Dodatkowo na przednim błotniku można zauważyć klapkę, co oznacza, że auto będzie również dostępne w wersji hybrydowej plug-in, z możliwością doładowywania prądu z wtyczki. Jednak dotychczasowe modele Panamera i Cayenne S E-Hybrid miały klapkę umieszczoną z tyłu. Może to być celowa zmyłka przygotowana przez producenta. Jednak patrząc na szeroką szparę pomiędzy przednim błotnikiem, a drzwiami, nie jest to z pewnością element z tego modelu.

Porsche Cayenne Coupe będzie rywalizować z takimi modelami jak BMW X6, Mercedes GLE Coupe czy Range Rover Sport Coupe, który jeszcze nie został zaprezentowany.

Gama wersji silnikowych jest już raczej znana, ponieważ będzie się opierać na tej samej bazie, co w nowej Panamerze. W wersji 4S możemy się spodziewać silnika V6 2.9 (434 KM, 550 Nm), a specyfikacja Turbo skrywa pod maska V8 4.0 (542 Km, 770 Nm). Premiera regularnej wersji nowego Cayenne zaplanowano na drugą połowę 2017 roku. Niewykluczone, że kilka miesięcy po tej premierze zostanie zaprezentowana wersja Coupe.

ZOBACZ TAKŻE:

Range Rover Sport Coupe | Moda na SUV-y coupe nie słabnie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.