Wideo | BMW M4, M2 i 1M | Które szybsze na torze?

Pewnie nie raz zastanawialiście się, jak mogłoby wypaść porównanie na torze nowego BMW M2 z większym i mocniejszym M4. Zagraniczni dziennikarze postanowili to sprawdzić na torze, a do zestawu dołożyli jeszcze model 1M

BMW M2 | Nareszcie coś fajnego

Redakcja Auto Express postanowiła rozwiać wszelkie wątpliwości i zabrała na tor trzy egzemplarze BMW z literką "M". W ostatnich tygodniach najwięcej szumu zebrało się wokół modelu M2. Najmniejsze i najmocniejsze BMW w gamie zebrało nawet pochwał od samego Clarksona, który postawił ten model na czele swojej listy ulubionych BMW z serii M. Pod maską tego modelu pracuje jednostka o tej samej pojemności co w M4, ale jest zauważalnie słabsza. Przewagą tego modelu jest natomiast mniejsza masa I rozmiary, które mogą wpływać na czas uzyskiwany na torze.

Dziennikarze postanowili zabrać na tor najnowsze BMW M4 z pakietem Competition, dzięki któremu moc wzrosła do 444 KM, a maksymalny moment obrotowy podwójnie doładowanej jednostki to 550 Nm. Mniejsze BMW M2 dysponuje mocą 370 KM i 465 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Do zestawu dołącza jeszcze BMW 1M, które wcale nie odstaje mocno od reszty. Auto oferuje 340 KM i 500 Nm.

Sprawdźcie, który z tych modeli był najszybszy. Różnice w czasie wcale nie były wielkie.

 

ZOBACZ TAKŻE:

BMW M | Po dobrej stronie mocy!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.