Audi SQ2 | Pierwsze wizualizacje

Kilka miesięcy temu na torze Nurburgring pojawił się mały, zamaskowany SUV od Audi, który nie wyglądał na zwykłą wersję z silnikiem TDI pod maską. Właśnie pojawiły się pierwsze wizualizacje modelu SQ2

Nowe Audi A5 | Dążenie do perfekcji

Egzemplarz przyłapany kilka miesięcy temu wydawał się lekko "napompowany" w stosunku do zwykłego Q2. Na dodatek miał wielkie felgi i cztery końcówki wydechu. Do tego trzeba jeszcze dołożyć obniżone, sportowe zawieszenie i powiększone tarcze hamulcowe. Są to charakterystyczne cechy dla wersji z literką "S" w nawie.

Audi SQ2 to odpowiedź na Mercedesa GLA 45 AMG. Pod maską sportowego crossover z Ingolstadt będzie pracowała jednostka z modelu S3. Jest to czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności dwóch litrów wspomagany przez turbodoładowanie. Można się spodziewać mocy rzędu 310 KM i 380 Nm maksymalnego momentu obrotowego w wersji z manualną przekładnią. Wariant ze skrzynią S Tronic będzie dysponował większym momentem - 400 Nm. W standardzie napęd będzie przekazywany na wszystkie koła za pomocą systemu quattro.

Nie znamy jeszcze ceny nowego modelu, ale można szacować, że wersja SQ2 będzie nieco droższa od najmocniejszego wariantu z silnikiem 2.0 TFSI (190 KM). Na rynku niemieckim auto w takiej specyfikacji kosztuje od 31 800 euro.

Standardowe Audi Q2 wchodzi na rynek jesienią tego roku. Oznacza to, że premiera SQ2 nastąpi nie prędzej jak w drugiej połowie 2017 roku. Niewykluczone, że do stawki dołączy jeszcze ekstremalna odmiana, czyli RS Q2. Na chwilę obecną nie ma jeszcze żadnego potwierdzenia w tej kwestii.

ZOBACZ TAKŻE:

Audi Q2 | Odliczanie czas zacząć

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.