Prototypy | Opel Meriva | Pół van, pół crossover

Wygląda na to, że Opel Meriva pozbędzie się rozsuwanych drzwi, które były elementem wyróżniającym ten model w segmencie minivanów. Zdjęcia zamaskowanego egzemplarza nowej generacji właśnie pojawiły się w sieci

Opel Astra IV (2009-2015) | Warto kupić używaną Astrę?

Nowy model przejdzie sporą metamorfozę. Samochody z segmentu minivan są mało ekscytujące, dlatego Opel jest kolejnym producentem, który zmierza w kierunku popularnych crossoverów. Opel Meriva nie będzie już typowym rodzinnym wozem z rozsuwanymi drzwiami i wielkim bagażnikiem. Niemiecki producent zamierza upodobnić go trochę do modelu Mokka X, ale nowy model będzie współdzielił platformę z nowym Citroenem C3 Picasso, który z kolei zapożyczy wygląd od modelu C4 Cactus. Jednak niemiecki odpowiednik będzie mniej szalony pod kątem stylistyki.

Kolejna generacja Merivy będzie korzystała z tych samych jednostek napędowych co nowa astra. Podstawowym silnikiem będzie trzycylindrowy benzyniak o pojemności 1.0 (105 KM). W ofercie pojawią się również 1.4 (125 KM) oraz wysokoprężny 1.6 CDTI (95 i 136 KM).

Oficjalny debiut modelu zaplanowano na targi motoryzacyjne w Paryżu. Obok Merivy na stoisku niemieckiego producenta można się spodziewać nowej Insigni. Przy okazji Citroen zaprezentuje bliźniaka w postaci C3 Picasso.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Opel Zafira | Minivan zmienia się na lepsze

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.