Nissan BladeGlider Concept | Elektryczne ostrze

Nissan BladeGlider został po raz pierwszy zaprezentowany trzy lata temu w Tokio. Teraz koncept powrócił w Rio. Jest jeszcze ostrzejszy

Nissan Navara z silnikiem GT-R

Zgodnie z obowiązującą w motoryzacji modą, BladeGlider to superszybki koncept samochodu elektrycznego. Na tylnej osi umieszczono dwa silniki o mocy 174 KM każdy. Łączna moc to 268 KM i aż 708 Nm maksymalnego momentu obrotowego! Na pokładzie upchnięto baterie 220 kW.

Osiągi? Równe 5 sekund do pierwszej setki i 185 km/h prędkości maksymalnej. Niestety, Nissan nie podaje, na jak długo pozwolą baterie. Zasięg konceptu na razie pozostaje tajemnicą.

Kierowca może wybrać jeden z kilku trybów jazdy. Oprócz standardowych (np. Sport i Normal) znalazło się też miejsce dla Drift Mode, podobny system ostatnio wykorzystał Ford w Focusie RS. Napędzany na tył, 268-konny, lekki elektryk może się okazać prawdziwą drift-bestią. A na pewno dostarczy sporo frajdy z jazdy.

Koncept mierzy 4300 mm długości, 1850 mm szerokości, 1300 mm wysokości i 2800 mm rozstawu osi. W środku zmieszczą się trzy osoby - w układzie: kierowca + dwójka pasażerów.

Zobacz wideo

I choć koncept wygląda jak zabawka, to Andy Palmer (jedna z ważniejszych osób w Nissanie) zapowiada, że marka chce wprowadzić go do małoseryjnej produkcji już w 2017 roku. BladeGlider miałby kosztować 30 000 funtów, czyli lekko ponad 150 tysięcy złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

Nissan Kicks | Crossoverów nigdy dość!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.