Wojny klonów | Range Rover Evoque zaatakowany przez podróbkę

Pamiętacie LandWinda X7? To bezczelna chińska kopia Range Rovera Evoque, która mimo ostrych sprzeciwów JLR weszła do produkcji. Teraz oba auta zaliczyły spotkanie pierwszego stopnia na ulicy...

Youxia X | Chińska Tesla

Nie wiadomo, czy to prawdziwa stłuczka czy tylko sprytny marketingowy zabieg - na ustawkę może wskazywać podejrzany zbieg okoliczności z identycznym kolorem lakieru i prawie zerowe uszkodzenia obydwu aut. Niemniej, stłuczka została zgłoszona policji miasta Chongqing, a ta uznała za winnego kierowcę LandWinda.

Landwind X7 | Co to takiego?

Za około 82 tysiące złotych Chińczycy mogą kupić nowocześnie wyglądającego SUV-a z dwulitrowym, turbodoładowanym, czterocylindrowym silnikiem o pojemności 2.0 i mocy 188 KM.

Nie da się ukryć, że samochód z Państwa Środka do złudzenia przypomina Range Rovera Evoque. Kontrowersje wokół modelu X7 narastały już od pierwszej prezentacji LandWinda, ponieważ koncern Jaguar Land Rover Automotive nie zamierzał pozwolić na tak jawny plagiat ich samochodu. Zwłaszcza, że marka Range Rover jest oficjalnie obecna w Chinach, a w salonach można dostać oryginalnego Evoque'a. W Chinach za najmniejszego Range'a trzeba zapłacić ponad 220 tysięcy złotych. LandWind X7 kosztuje 2,5 raza mniej...

W starciu z chińskim konkurentem JLR poniósł porażkę. Okazało się, że Chińczycy nie zamierzają się przejmować sprzeciwem Brytyjczyków, a ci nie mają żadnych środków prawnych, by przeciwdziałać nawet tak jawnemu kopiowaniu ich produktu. Zdaje się, że w Chinach nie słyszano jeszcze o prawach autorskich.

ZOBACZ TAKŻE:

Range Rover Evoque Cabrio | Bestseller bez dachu

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.