Mitsubishi XM Concept | Praktyczny crossover w 2017 r.

Po serii teaserów Mitsubishi wreszcie ujawniło swój nowy koncept. To ostatnia prosta przed nowym modelem, który do sprzedaży wejdzie w przyszłym roku

Ukraińska policja kupuje 650 dużych SUV-ów

Nowy crossover został oficjalnie zaprezentowany podczas indonezyjskiego International Auto Show. Wygląd nie jest zaskoczeniem - auto do złudzenia przypomina inny pojazd koncepcyjny, Mitsubishi eX. Różnice są dosłownie kosmetyczne. Auto jest wyższe, bardziej masywne, a linia dachu nie opada tak mocno jak w poprzednim koncepcie.

Co to za samochód? "Unikatowa kombinacja crossovera i MPV", jak określa swój projekt samo Mitsubishi. Auto ma łączyć charakterystyczne cechy SUV-ów (stylistykę, właściwości terenowe, spory prześwit czy siłę) z praktycznością minivanów. Nowe Mitsubishi będzie autem siedmioosobowym. Na zdjęcia wnętrza musimy jednak jeszcze trochę poczekać. Na razie Japończycy skupili się na wyglądzie zewnętrznym.

Wciąż nie wiemy nic o jednostkach napędowych. Najbardziej prawdopodobne wydaje się, że Japończycy zastosują w koncepcie najnowszą wersję napędu PHEV.

Mitsubishi XM Concept to bezpośrednia zapowiedź nowego modelu marki. Gotowego crossovera powinniśmy zobaczyć jeszcze przed końcem 2016. Mitsubishi planuje bowiem, by produkcyjna wersja XM weszła do sprzedaży już w 2017, Najczęściej mówi się o drugiej połowie roku i październiku.

ZOBACZ TAKŻE:

Mitsubishi Outlander PHEV | Test | SUV do miasta

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.