Sportowa Kia na ostatniej prostej

Kia zabiera się do swojego sportowego modelu jak pies do jeża. Koncepcyjną Kię GT zaprezentowano w 2011 roku i o projekcie zrobiło się cicho. Wszystko wskazuje jednak na to, że oczekiwanie zakończy się już w przyszłym roku

Kia Niro | Ceny w Polsce | Hybrydowy crossover nad Wisłą

Koncepcyjna Kia GT to projekt pięknego, czteromiejscowego, sportowego samochodu z napędem na tylną oś. Jak podkreślali twórcy, "GT ma łączyć przeszłość, dawną stylistykę koreańskiej marki, z odważnym spojrzeniem w przyszłość". Auto zaprezentowano w 2011 roku i od tamtego czasu mało się działo w temacie sportowej Kii.

Ostatnie doniesienia z Korei mówią jednak o zbliżającej się premierze. Podobno Kia ma trafić do sprzedaży już w przyszłym roku. Potwierdzają to też zdjęcia szpiegowskie - sportowy model został już kilkukrotnie przyłapany na drogach. Niestety, miał na sobie mocny kamuflaż.

Prototyp sportowej KiiPrototyp sportowej Kii fot. zdjęcie szpiegowskie (Auto Motor und Sport)

Prototyp sportowej KiiPrototyp sportowej Kii fot. zdjęcie szpiegowskie (Auto Motor und Sport)

Stylistycznie nowa Kia (nie znamy jeszcze nazwy) ma garściami czerpać z GT. Wiemy, że będzie to samochód 4-drzwiowy. Wielu oczekiwało rasowego dwudrzwiowego coupe, ale taką ewentualność wykluczył Peter Schreyer (szef projektantów marki). Określił je mianem auta zbyt niszowego.

Wciąż nie mamy też oficjalnych informacji o jednostkach napędowych. Najczęściej mówi się o dwulitrowym, turbodoładowanym silniku benzynowym o mocy 315 KM z innego konceptu, GT4 Stinger.  Ofertę uzupełni 2,2-litrowy diesel o mocy 197 KM. Na szczycie ma znaleźć się turbodoładowana V-szóstka o mocy 380 KM.

Wydaje się, że Kia może zaprezentować produkcyjną wersję GT już w październiku, podczas Salonu Samochodowego w Paryżu.

Źródło: Autocar

ZOBACZ TAKŻE:

Kia Telluride | Nowa linia stylistyczna?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.