Toyota 4Runner TRD Off-Road | Terenówka z krwi i kości

W dobie mody na uterenowione wydmuszki wciąż powstają rasowe auta terenowe. Jednym z nich jest Toyota 4Runner. Zwłaszcza po wizycie w Toyota Racing Development

Toyota Hilux | Ceny w Polsce | Ponad 1 tona

Toyota Racing Development to sportowy oddział amerykańskiej Toyoty. TRD specjalizuje się w tuningu sportowych i terenowych aut producenta. Teraz na warsztat wzięto Toyotę 4Runner.

Toyota 4Runner to jeden z kultowych samochodów terenowych Toyoty. Razem z Hiluxem i Land Cruiserem tworzy rodzinę twardych i niezawodnych aut, które nie boją się prawie żadnego terenowego wyzwania. Pierwszy 4Runner wyjechał na drogi w 1984 roku. Najważniejsze rynki zbytu dla terenówki to USA, Kanada, Meksyk, Arabia Saudyjska oraz Australia. W rodzimej Japonii auto nosi nazwę Hilux Surf.

W wydaniu TDR Off-Road 4Runner otrzymał czarne felgi, leciutko przemodelowane zderzaki, konsolę centralną wykończoną materiałem przypominającym włókno węglowe, specjalne maty podłogowe TRD oraz logo TRD na zagłówkach.

Znacznie ciekawsza jest techniczna strona modelu. 4Runner TRD Off-Road wyposażony system Multi-Terrain Select i w blokadę tylnego mechanizmu różnicowego, sterowaną elektronicznie. Opcjonalnie można też wybrać system zmiennej sztywności amortyzatorów (Kinetic Dynamic Suspension System, KDSS). Optymalizuje pracę przednich i tylnych stabilizatorów, poprawiając ich sprawność na szosie i w terenie. 4Runner w tym wydaniu to prawdziwa terenówka z krwi i kości.

Cena wersji specjalnej? Nieoficjalnie mówi się o 40 000 dolarów, czyli około 154 tysięcy złotych. Chcielibyście zobaczyć taką Toyotę w ofercie polskiego importera?

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota Tonka 4Runner | Zabawkowa terenówka

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.