Bugatti Chiron | Saudyjski książę kupił dwie wersje

Podczas Monterey Car Week zbiera sie wielu zamożnych kolekcjonerów supersamochow. Podczas tegorocznej imprezy widzowie będą mogli zobaczyć Bugatti Chiron w wersji koncepcyjnej i seryjnej

Bugatti Veyron | Jedno superauto w wielu odsłonach

Na imprezie w Monterey po raz pierwszy zostaną wystawione obok siebie dwa egzemplarze. Jeden to wersja koncepcyjna stworzona na potrzeby gry Gran Turismo, a druga to jej rozwinięcie w wersji produkcyjnej. Mimo że Bugatti Chiron i Vision Gran Turismo będą wystawione na stoisku francuskiej marki, to od pewnego czasu nie należą do producenta.

Bugatti ogłosiło, że oba egzemplarze należą do jednej osoby - saudyjskiego księcia Badr bin Sauda, prawnuka Króla Abdullaha. Producent podał kilka dni temu taką informację na profilu Instagramowym. Jakim cudem zamożny i wpływowy klient z Bliskiego Wschodu stał się właścicielem Chirona, skoro dostawy do klientów jeszcze nie ruszyły? Producent zdradza, że jest to kwestia "przekonywującej oferty".

Koncept Vision Gran Turismo zadebiutował podczas zeszłorocznych targów we Frankfurcie, a w marcu tego roku Bugatti zaprezentowało model Chiron, który już niebawem trafi do sprzedaży. Jego sercem jest potężny 8-litrowy, poczwórnie doładowany silnik W16 o mocy 1500 KM. Jednostka oferuje 1600 Nm maksymalnego momentu obrotowego przekazywanego na wszystkie koła przez dwusprzęgłową skrzynię.

Producent poinformował, że już 200 klientów zamówiło ten model. Cena jednego egzemplarza wynosi 2,6 mln dolarów (w przeliczeniu ponad 10 mln zł). Produkcja jest ograniczona do 500 egzemplarzy.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Tak miał wyglądać Bugatti Chiron

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.